שערים מסתובבים, הנקראים גם סבסבות או קרוסלות, מאפשרים כניסה אחת בלבד כל פעם, ולכיוון הרצוי (כניסה או יציאה). בכדי לאפשר מעבר אדם, יש לספק לסבסבת אות פתיחה חשמלי: למשל שומר לוחץ על כפתור, או קורא כרטיסים אלקטרוני, וכן הלאה. ניתן להתקין מספר אמצעי הפעלה במקביל… הסבסבת מאפשרת סיבוב חלקי של הזרועות – בכך מתאפשרת כניסה אחת בלבד . לאחר מכן הסבסבת ננעלת שוב ומונעת כניסה של אנשים נוספים. כל מנגנון באיכות סבירה, יאפשר שליטה נפרדת לכל כיוון בנפרד: למשל, מתן פקודת איפשור יציאה,  תאפשר יציאה- אבל לא כניסה! בנוסף ניתן גם לשחרר קבוע למעבר כיוון אחד- למשל- יציאה, ובו בזמן הכניסה תהיה מבוקרת, תתאפשר רק ע"י לחצן שומר, או קורא כרטיסים.

ישנם מספר אפשרויות למנגוננים, למשל:

  • מנגנון מכני ללא בקרה חשמלית, כלומר: יציאה חופשית, כניסה חסומה.
  • בקרה חשמלית לכיוון אחד, ואילו הכיוון השני תמיד חסום או תמיד חופשי.
  • בקרה חשמלית לשני הכיוונים – ואז ניתן לקבוע בכל עת, ולכל כיוון בנפרד- מבוקר, חופשי או חסום.
  • הפלת זרוע עליונה (לסבסבות נמוכות- טריפוד – בלבד) – במקרה חירום, הזרוע העליונה מתקפלת למטה מעצמה, ובכך נוצר מעבר חופשי ליציאת חירום. עם החזרת החשמל או ביטול מצב חירום- מרימים חזרה את הזרוע למקומה.

מעברים מהירים

מעברים מהירים (Speed Gates) מבוקרים הם שיטה חדשה יחסית, הפועלת על-ידי כנפיים שקופות הנכנסות ויוצאות מתוך יחידות הרצפה.
פעולת הכנפיים מבוקרת על-ידי גלאים מיוחדים המזהים את מיקום העובר, ומוודאים שאין שני אנשים יחד.
גלאי אמצעי, צמוד לכנפיים, מוודא שאין אדם במסלול התנועה של הכנפיים.

 

סבסבות נמוכות

שערים מסתובבים בגובה של 1 מטר, בעלי 3 זרועות.

שימוש בסבסבות נמוכות
בסבסבות או קרוסלות נמוכות נשתמש רק היכן שיש שומר, מפני שניתן בקלות יחסית לעבור מתחת לזרוע או לטפס מעליה. שומר שנמצא בלובי יבחין בקלות בניסיונות התפלחות אלו, אולם באזור שאין בו שומר- סבסבות אלו לא יעילות. במקום בו אין שומר- יש להתקין סבסבות גבוהות.

 

סבסבות גבוהות

 סבסבות גבוהות הינן בגובה של כ- 2.3 מטר , ולא ניתן לעבור מעליהם, או מתחתם, ולכן נחשבות לבעלות הגנה בטחונית מירבית. יחד עם זאת, הן מספיק רחבות כך שיתאפשר לאדם לעבור בהן בנוחיות. השימוש בהם מתאפשר גם בכניסות שאינן מאוישות ע"י שומר- למשל- כחלק מהגדר החיצונית. הסוגים השונים נבדלים ביופי, בעיצוב, ביכולת העמידה נגד ניסיון שבירה בכוח, בנוחיות השימוש, וכמו תמיד- במחיר.

 

סבסבות בגובה בינוני

סבסבות אלה הינן שילוב מצויין בין סבסבות גבוהות לנמוכות: הן נותנות יותר בטחון מסבסבות נמוכות, אך מתאימות ללקוחות שאינן רוצים סבסבת מסיבית בגובה מלא. גובהן מקשה מאוד על טיפוס מעל לכנפיים, ומונע לחלוטין התפלחות מתחת לכנפיים… העיצוב כולל גם רשת פנימית, למניעת התגנבות לכיוון כניסה, כאשר מתבצעת יציאה.

 

שערי כנף ומעקות

בעלי כנף אחת, מיועדים לכניסת נכים, עגלות, ופתיחת חירום- לפיכך הם חובה בכל כניסה. יש לשים לב כי ברגע ששער כנף נפתח אין שליטה על כמות האנשים שיעברו בשער בו – וזאת בניגוד לסבסבת, כמובן. לכן מומלץ שפתיחת שער כנף תהיה רק על-ידי שומר באמצעות לחצן, ותחת עינו הפקוחה…

מתאים במיוחד לחנויות, מרכולים, חברות, מפעלים, מרכזים מסחריים, חניונים ועוד.

 

מערכי כניסה לחנויות

אביזרים אלו, הידועים בשם: "מערכי כניסה לחנויות", כוללים אמצעים שבדרך כלל אינם חשמליים.
הידועים שבהם הם: קרוסלה מכאנית חד כיוונית, שבדרך כלל ניתנת להסטה הצידה,
שער כנף קפיצי חד כיווני, ומעקות מדולרים.
החומר בדרך כלל: פלדה בציפוי כרום ניקל. ניתן לקבל גם מנירוסטה.

הסבסבות מיובאות ע"י אותות אלקטרוניקה בע"מ 
Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות